Serwis samochodowy - czy warto?

ęsto zdarza się tak, że konkretny model wymaga specjalistycznych rozwiązań, które ciężko będzie nam zaaranżować, jednak nigdy nie powinniśmy stosować części o wątpliwej jakości lub korzystać z pomoc niedoświadcz

Serwis samochodowy - czy warto?

Wybór odpowiednich części do samochodu

Każdy samochód jest inny i rzadko możemy liczyć na uniwersalne rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w każdym przypadku. Często zdarza się tak, że konkretny model wymaga specjalistycznych rozwiązań, które ciężko będzie nam zaaranżować, jednak nigdy nie powinniśmy stosować części o wątpliwej jakości lub korzystać z pomoc niedoświadczonych osób. Bardzo ważny jest oczywiście wybór odpowiednich części, które sprawdzą się w danym samochodzie. Każda marka i model posiada unikalne wymagania i warto kupować jedynie te sprawdzone, autoryzowanie elementy, które mogą zapewnić nam wysoką jakość oraz pewność, że wszystko zadziała tak, jak należy. Z łatwością znajdziemy je w wielu serwisach z częściami samochodowymi.


Czy powinniśmy sami naprawiać swoje auto?

Jeśli nasz samochód ulegnie awarii, zawsze warto w odpowiedni sposób zabrać się za jego naprawę. Własne auto to oczywiście wygoda oraz możliwość komfortowego przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego, więc każdemu z nas zależy na tym, by zawsze było ono gotowe do jazdy. Gdy chcemy, by naprawa przebiegała sprawie oraz bez zbędnych komplikacji, powinniśmy oczywiście jak najszybciej oddać je do odpowiedniego serwisu, w którym otrzymamy profesjonalną pomoc. Aby znaleźć właściwe miejsce, warto poszukać dodatkowych informacji w Internecie i zdecydować się na coś konkretnego. Samodzielne naprawy nie będą oczywiście dobrym pomysłem i często przyniosą nam więcej szkody, niż pożytku.


Wikipedia - krótka historia potencjometru

W roku 1986 w USA firma Milpitas zapoczątkowała produkcję potencjometrów sterowanych cyfrowo. Na monolitycznej płytce układu oznaczonego E2POT znajdowała się sieć rezystorów i pamięć EPROM. Rezystancja potencjometru była sterowana sygnałem z mikroprocesora i mogła zmieniać się od 10 k? do 1 M?. Potencjometr kosztował 10 dolarów.

Amerykańska firma Xicor wyprodukowała pierwsze potencjometry EEPOT w roku 1987 wykorzystując technologię NMOS. Pomimo dużego poboru energii, znalazły szereg zastosowań i przyjęły się na rynku. W roku 1992 wprowadzono drugą generację potencjometrów elektronicznych, wykonanych w technologii CMOS, co pozwoliło na znaczne zmniejszenie poboru prądu. W roku 1995 pojawiły się układy o niskim napięciu zasilania (3V). Dalszym krokiem było pojawienie się układów trzeciej generacji, charakteryzujących się mniejszymi szumami i jeszcze mniejszym poborem mocy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr