Słuch - fakty, teoria, co zrobić jeśli masz z tym problem?

nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Ponieważ są one potrzebne przez całe życie, powinniśmy dbać o nie należycie. Niejednokrotnie zmiany chorobowe zaistniałe w obrębie danego zmysłu są nieodwracalne bądź wy

Słuch - fakty, teoria, co zrobić jeśli masz z tym problem? badanie słuchu
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Twoje zdrowie w Twoich rękach

Zmysły którymi zostaliśmy obdarzeni przy narodzinach są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Ponieważ są one potrzebne przez całe życie, powinniśmy dbać o nie należycie. Niejednokrotnie zmiany chorobowe zaistniałe w obrębie danego zmysłu są nieodwracalne bądź wymagają długotrwałego leczenia. Warto więc dokonywać regularnych badań słuchu, które wykluczą wszelkie wady lub pozwolą jak najszybciej podjąć interwencję medyczną. Specjalistyczne badania słuchu są na wyciągnięcie ręki, ponieważ bezpłatnie można wykonać je w prawie każdym mieście. Nie zwlekajmy więc dłużej, ponieważ zdrowie mamy tylko jedno i musi ono służyć nam przez całe życie.


Życie w odosobnieniu

W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.


Czym jest aparat słuchowy?

Aparat słuchowy ? urządzenie służące do wzmacniania głośności dźwięków u osób niedosłyszących. W przeszłości funkcję prymitywnych aparatów słuchowych pełniły specjalne trąbki wkładane do uszu, które dzięki rozszerzeniu u wlotu mogły skupiać fale dźwiękowe i poprawiać nieznacznie komfort słyszenia.
Obecnie nowoczesne aparaty słuchowe mają postać układów elektronicznych. Główne części, z których składa się takie urządzenie to: mikrofon, który zamienia fale akustyczne w sygnał elektroakustyczny; wzmacniacz - służący do wzmocnienia sygnału i słuchawki która doprowadza dźwięk przez wkładkę uszną w pobliże błony bębenkowej. Z początku aparaty słuchowe były stosunkowo duże i ciężkie. Współcześnie, dzięki miniaturyzacji możliwe jest ich umieszczanie na małżowinie usznej albo w uchu zewnętrznym.

Współczesne aparaty słuchowe nie tylko "pogłaśniają" dźwięki otoczenia ale potrafią też w inny sposób wzmacniać różne dźwięki otoczenia (osobne wzmocnienie dla dźwięków cichych, osobne dla dźwięków głośnych). Dzięki zaawansowanym układom cyfrowym są w stanie wyodrębnić z dźwięków otoczenia mowę, wzmocnić ją a zredukować szum/hałas otoczenia, co w znaczącym stopniu poprawia rozumienie mowy i komfort słuchania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aparat_s%C5%82uchowy