Porady o sprzątaniu

nie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu. Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskieg

Porady o sprzątaniu

Definicja dywanu

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy


Wylane wino na dywanie

Rozlana kawa, czy wylane wino na dywanie to nie tragedia. Z każdą plamą można sobie poradzić mając odpowiednie środki i wiedzę, jak ich fachowo użyć. Próba samodzielnego wywabienia plamy kończy się najczęściej jeszcze większym i jeszcze bardziej widocznym przebarwieniem. Nim samemu zaczniemy eksperymentować i pastwić się nad biednym chodniczkiem może warto rozważyć, czy nie skorzystać z usług firmy oferującej profesjonalne pranie dywanów. Możemy w ten sposób zaoszczędzić sobie sporo kłopotów i nerwów, oraz wydatku na nowy dywan. Duże doświadczenie i wiedza nabyta w praktyce pozwalają profesjonalnym firmom oferować usługi wysokiej jakości, bez ryzyka. Nie ma potrzeby męczyć się i powiększać plamę, skoro firma oferująca pranie dywanów zrobi to za Ciebie. Rzeczy wymagające fachowego potraktowania najlepiej zostawić fachowcom, którzy wiedzą co zrobić, by efekt wysiłku był go wart. Używane przez nich profesjonalne środki są często drogie i nie opłaca się ich kupować do jednej plamy. Znacznie taniej wyniesie wynajęcie profesjonalnej firmy, która dobierze odpowiedni środek do poszczególnego zabrudzenie, jak też mając doświadczenie w używaniu tego typu produktów chemicznych, użyje go zgodnie z zaleceniami.


Jak to było kiedyś

Kiedyś nasze mamy, czy też babcie dawały radę sprzątać bez tych wszystkich nowych wynalazków chemii gospodarczej. Czasy gdzie najlepszym środkiem na czyszczenie były rzeczy, które każda szanująca się gospodyni miała w kuchni. Do praktycznie każdego rodzaju zabrudzeń kuchennych używało się octu i sody oczyszczonej, to samo w łazienkach. Do mycia szyb genialne mikstury soku z cytryny i innych dodatków. Domy lśniły i to bez użycia środków chemicznych, które mogłyby podrażnić naszą skórę. Dzisiaj wiele gospodarstw domowych wraca do ekologicznych środków czystości.