Jakie zabawki dla dziewczynek?

ednokrotnie stajemy przed dylematem podczas zakupu zabawek. Oczekujemy, aby zabawki pobudzały kreatywność dziecka, były dla niego zdrowe oraz zachęcały do zabawy. W ten opis idealnie wpasowują się zabawki drewniane, coraz

Jakie zabawki dla dziewczynek? Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Domek dla lalek z drewna ? idealny prezent dla dziewczynki

Pomimo ogromnego wyboru na sklepowych półkach, niejednokrotnie stajemy przed dylematem podczas zakupu zabawek. Oczekujemy, aby zabawki pobudzały kreatywność dziecka, były dla niego zdrowe oraz zachęcały do zabawy. W ten opis idealnie wpasowują się zabawki drewniane, coraz szerzej dostępne na naszym rynku. Szczególnie ciekawe propozycje możemy spotkać na dziale dziewczęcym, takie jak domki dla lalek, kuchenki z drewna, a nawet wózki i kołyski dla lalek. Jest to prezent który będzie służył dziecku przez długie lata i może stanowić cenną pamiątkę.


Drogie zabawki?

Chociaż zabawki z drewna dla dzieci z pewnością są o wiele droższe nieraz niż zabawki z tworzywa sztucznego produkowane na dużą skalę to jednak są coraz częściej wybierane przez rodziców. Zabawki z drewna mogą również stanowić ciekawy pomysł jako podarunek dla dziecka. Czy inwestycja w droższe zabawki jest opłacalna? Wielu rodziców, które wdrożyło w życie takie rozwiązanie, jest z niego naprawdę zadowolonych. Zakup drewnianych zabawek jest szczególnie opłacalny w przypadku rodzin, w których jest kilkoro dzieci, a rodzeństwo dziedziczy po sobie zabawki. Wtedy naprawdę można sprawić, że zabawki dłużej przetrwają, ponieważ popularne, plastikowe elementy bardzo łatwo można zgubić, natomiast drewno jest w tym wypadku lepsze.


Skład drewna

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny